06 Sep 2020

نشست «منع آزار و اذیت زنان در دانشگاه‌های بامیان و اماکن عمومی»

Sharing is caring!

نشست «منع آزار و اذیت زنان در دانشگاه‌های بامیان و اماکن عمومی» برگزار شد

نشست آگاهی‌دهی «منع آزار و اذیت زنان در دانشگاه‌های بامیان و اماکن عمومی» امروز سه‌شنبه مورخ 3/6/1399 از سوی مؤسسه تحصیلات عالی بامیکا و مؤسسه محیا به همکاری آسیا فوندیشن برگزار شد. در این نشست که در صحن مؤسسه تحصیلات عالی بامیکا برگزار شده بود، صدها تن از دانشجویان و تحصیل‌کردگان شرکت کرده بودند.

سخنرانان این نشست آقای دکتر عبدالرحیم اخلاقی رئیس مؤسسه تحصیلات عالی بامیکا، حجت الاسلام و المسلمین آقای محسنی عضو شورای علمای بامیان، خانم حسینی رئیس مؤسسه محیا و ذکیه رضایی رئیس امور زنان بودند که هر کدام به نوبه خود به ایجاد محیط امن برای بانوان در دانشگاه‌ها و اماکن عمومی تأکید کردند.

دکتر اخلاقی موضوع آزار و اذیت زنان در محیط دانشگاه‌ها و اماکن عمومی را از دید فرهنگی به بررسی گرفته و تأخر فرهنگی را یکی از عوامل آن دانست. از دید وی به میان آمدن ابزارهای فناوری و باقی ماندن ذهن به شکل سنتی به تاخر فرهنگی انجامیده است که از تبعات آن یکی هم آزار و اذیت در دانشگاه و گاهی با استفاده از شبکه‌های مجاز است.

آقای محسنی به بررسی آزار و اذیت زنان از دید اسلام و انواع آن پرداخته و خاطر نشان ساخت که اسلام دین امنیت و آرامش است و ما به عنوان مسلمان باید از آموزه‌های آن پیروی کرده و محیط امن برای زنان ایجاد نماییم.

خانم حسینی رئیس مؤسسه محیا با تشریح هدف برگزاری نشست منع آزار و اذیت زنان در محیط دانشگاه‌ها و اماکن عمومی، زنان را قشر آسیب‌پذیر عنوان کردند.

خانم رضایی رئیس امور زنان بامیان ضمن اعلام هرگونه همکاری در زمینه محو آزار و اذیت زنان با نهادهای دیگر به محو این پدیده شوم تاکید نمود.

ما را دنبال کنید